Sicili Bozuk İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk icralık olanlara kredi veren bankalar; Krediye ihtiyacı olan kişiler son zamanlarda en çok bu konuyu araştırmaktadır. Pandemi ile başlayan ve ekonomik sıkıntılar ile devam eden süreçte birçok kişi bankalardan kredi çekmek zorunda kalmaktadır. Ödemede güçlük çeken ve icra işlemleri başlatılanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle borçlular icradan kurtulmak için farklı yolları denemeye çalışmaktadır.

Bilindiği üzere kredi notu düşük olanlara kredi ve kredi kartı verilmemektedir. Ancak icraya gitmeden işlemlerin sonuçlanması için borç kapatma kredisi gibi işlemler yapılabilmektedir. Bunun için de kişinin belirli şartları sağlaması gerekmektedir. Öncelikle belirli bir sürenin üzerinde sigortalı bir işte çalışılması en önemli konudur. Bunun dışında gerekenler ise banka tarafından krediyi isteyenlere sunulmaktadır.

Sicili Bozuk İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Sicili bozuk icralık olanlara kredi veren bankalar hangisi konusu her zaman aranan konuların başında gelmektedir. Ancak Korona virüs salgını ve ardından gelen ekonomik sıkıntılar bu sorunun daha fazla sorulmasına neden olmaktadır. Bunun öncesinde kredi borcunun icralık olmasına neden olan konulara bakmak gerekmektedir. Eğer bankaya olan kredi borcu 2 taksit ödenmez ise bankalar için riskli gruba giriş başlamaktadır. Ancak bu durumda da bankalar kredi verebilmektedir. 3. Taksitten sonra ise artık kişi tamamen riskli grupta olacaktır.

Kişinin riskli gruba girmesinden sonra ise bankalar kişiye kredi vermemektedir. Sadece maaş alınan bankadan borç kapatma kredisi alınabilmektedir. Bunun için de maaşın bir yıllık toplamı krediden fazla olmalıdır. Bu şartlar yerine geldiğinde borçların kapatılması karşılığında maaş bankasından kredi alınabilmektedir. Burada banka borçları direkt olarak ödeyebileceği gibi kişiye vererek borçları ödemesi de sağlanabilmektedir.

Hacizlilere Kredi Veren Bankalar 2022-2023 | igrus

İcralık Oldum Nasıl Kredi Alabilirim?

İcralık oldum nasıl kredi alabilirim konusu araştırılırken bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İcralık olan ya da sicili bozulanların kredi çekebilmesi için gerekli kriterler bulunmaktadır. Borç kapatma kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • 3 aydır bir yerde kesintisiz olarak çalışıyor olmak
 • İsme kayıtlı herhangi bir gayrimenkul ya da araç var ise
 • Kişi emekli ise
 • İşletme sahibi ve gelir beyan edebiliyor ise

Borç kredisi alamıyorum ne yapmalıyım diyenlerin ilk başvurması gereken yer yakınları olmalıdır. Eğer bu şekilde bir fırsat var ise taksitli şekilde geri ödeme yapılabilmektedir. Bunun dışında banka ile anlaşma yoluna gidilmesi ve yapılandırma yapılması da diğer bir seçenek olacaktır.

Bankadan alınan kredinin miktarı da icra ve haciz işlemeleri için önem taşımaktadır. Genellikle 500 Bin Liranın altında meblağlara haciz işlemi uygulanmamaktadır. Ancak bu husus tamamen bankanın ve avukatlık bürosunun inisiyatifi altındadır. bu nedenle banka ya da avukata gitmiş ise avukat ile anlaşma yoluna gidilmesi en doğrusu olacaktır.

İcra Dosyası Nasıl Kapatılır? İcra Dava Dosyası Kapatma

Finans Şirketleri ile Borç Kapatma Kredisi

Finans şirketleri ile borç kapatma kredisi son dönemde ortaya çıkan konulardan biri olmaktadır. Kısa sürede kredi verdiğini iddia eden şirketler ile kullanıcıların tek kalemde borçlarının toplandığı söylenmektedir. Ancak bu kurumların hiçbir denetimi ya da yasal dayanağı olmayan firmalara denk gelinmesi ihtimali de bulunmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Yasal şekilde kurulan şirketler ise çekilen krediden komisyon alarak işlem yapmaktadırlar. Yaklaşık %15 kadar komisyon alınmaktadır. Bankalara göre daha yüksek faiz oranları bulunmaktadır. Ancak bilinmesi gereken ilk ve en önemli husus şudur. Bu firmalar genellikle yasal olmayan zemin üzerine kurulmaktadır. Bu nedenle kesinlikle bilgi verirken dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında önden para alan firmalara kesinlikle itibar edilmemelidir. Özellikle senet ile kredi çekmek ya da farklı işlemler yapılıyor ise çok daha dikkatli olunmalıdır. Kredi borcundan kurtulmak isterken daha büyük sorunların oluşmaması için bu firmalar ile iş yaparken ekstra dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kimse herhangi bir sebep ile borç para vermemektedir. Bu nedenle resmi ve yasal dayanağı olmayan kurumlardan borç alınması ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Özellikle kişisel verilerin alınması ile birlikte geri dönüşü imkansız sorunlara yol açılabilmektedir. Senet ile birlikte verilen borç paralar bankadan alınan ve ödenemeyen kredilerden daha tehlikeli bir hal alabilmektedir. Bu sebeple yasal zemin üzerinde kalmak en doğrusu olmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Sicili Bozuk Olanlara Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Sicili bozuk icralık olanlara kredi veren bankalar genellikle maaş alınan banka olmaktadır. Ancak her zaman bu olacak diye bir kural bulunmamaktadır. Bunun yanında gelir belgesi ile başvurarak diğer bankalardan almak da mümkün olmaktadır. Alınan borç kapatma kredisi ile birlikte diğer banka ya da bankalara olan borçlar ödenebilmektedir.

Avukatlık olanlara borç kapatma kredisi veren bankalar ise şunlardır.

 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Burgan Bank
 • Kuveyt Türk
 • Odea Bank
 • QNB Finansbank

Belge ile birlikte gelir belirtilebilir ise sicili bozuk icralık olanlara kredi veren bankalar ;

 • Aktif Bank
 • Garanti BBVA
 • Alternatif Bank
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Deniz Bank

Borç kapatma kredisi verildikten sonra borçların kapatılması gerekmektedir. Böylece hem icra işlemleri hem de avukatlık işlemler bitirilmektedir. Bazen borçların kapatılması için borç veren banka kendisi diğer bankalara ödeme yapmaktadır. Bazı durumlarda ise kişiye ödeme yapılarak borçların kapatıldığına dair belgenin getirilmesi istenmektedir. Bu sayede kişi borçlarından kurtulmaktadır.

Borç kapatma kredisi ile müşterilerine fırsat sunan bankalar müşterilerinin çok sıkı şekilde takip etmekte ve borcun ödenmesi için uyarılarda bulunmaktadır. Türkiye bankacılık sektörü bakımından en katı kanunları olan ülkelerden biridir. Bu nedenle özellikle şüpheli olan müşteriler için her türlü tedbir alınmaktadır.

Avukatlık Olanlara Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Avukatlık olanlara borç kapatma kredisi veren bankalar için maaş ya da gelir olması zorunludur. Aksi takdirde herhangi bir borç verilmemektedir. Herhangi bir geliri olmayan ve bunun yanında birden çok bankaya borcu olan kişilere herhangi bir kredi verilmemektedir. Burada kişiler finans kurumlarına başvuru yapmaktadırlar. Ancak kesinlikle bilinmesi gereken bir husus ise şudur. Bu kurumların yasal dayanağı ya da denetlenme mekanizmasına bakılmalıdır. Aksi durumda çok daha büyük yaralar açılabilmektedir.

Bilinmesi gereken konulardan biri de şudur. Hemen her banka haciz işleminden önce mutlaka anlaşma yoluna gitmek istemektedir. Herhangi bir şekilde ödeme belirtisi gösteren müşterilerine kolaylık sağlanmaktadır. Bu nedenle banka ya da avukat ile yapılan görüşmelerde süre istenmesi ya da gelirin belirtilmesi icra işlemlerinin oluşmaması için iyi olacaktır. Çünkü icra işlemi başlatılan ya da haciz işlemleri ile kişinin sicili tamamen bozulmakta ve 5 yıl süre ile bankalar ile çalışması imkansız olmaktadır.

Avukatlık olan borçlar henüz haciz işlemine girmemiş borçlardır. Avukat ile anlaşma yoluna giderek kısa sürede borcun ödenmesi teminat verilebilmektedir. Bu şekilde icra ve haciz işlemlerinin önüne geçilebilir. Bu süre içerisinde yeni bir işe girilebilir ve en azından maaş haczine gidilebilir. Eve ya da iş yerine gelecek haciz yerine taksit öder gibi işlemlerin yerine getirilmesi sağlanabilir. Bunu sağlamak için ise herhangi sigortalı bir işe girilmesi ve bir süre burada çalışılması da gerekmektedir. Bu sayede maaş teminat gösterilebilir. Sicili bozuk icralık olanlara kredi veren bankalar bu sayede daha kolay şekilde işlem yapılmasına izin vermektedir.

İcra Takibi Olanların Siciline Bu Durum İşlenir mi?

İcra takibi sicile işlenmez.

İcra Takibi Zamanaşımı Süresi Kaç Yıldır?

10 yıldır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu