Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankkart müşteri numarası öğrenme konusu bankanın müşterilerinin araştırdıkları konulardan biridir. Birçok farklı işlem için müşteri numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Her ne kadar dijital platformlardan öğrenmek mümkün olsa da hala bu alanı kullanmayan binlerce kullanıcı bulunmaktadır. Bunun yanında bu tür uygulamalara erişimi kimi zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle müşteri numarasını bulmanın diğer yolları araştırılmaktadır.

Müşteri numarası öğrenme yolları için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Yöntemlerin her biri bankanın kendi yöntemleri olmaktadır. Bunların bazıları şunlardır.

 • Müşteri Hizmetleri
 • Hesap Cüzdanı
 • İnternet Bankacılığı
 • Banka Şubesi
 • İban Numarası
 • Banka Kartı

Bu yollardan herhangi biri ile bankanın size verdiği müşteri numarasını öğrenebilirsiniz. Her bankanın farklı yol ve yöntemleri olsa da Ziraat Bankası bu noktada oldukça fazla sayıda yöntem müşterilerine sunmaktadır.

Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Nedir?

Ziraat Bankkart müşteri numarası bankanın her bir müşterisi için verdiği tekil numaradır. Bir müşterinin onlarca hesabı olsa da tek bir müşteri numarası bulunmaktadır. Banka ile çalışmaya başladığınız andan itibaren banka size bir müşteri numarası tanımlamaktadır. Her işlemi bu numara ile yapmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle bilinmesi önemli bir konudur.

Her ne kadar son yıllarda T.C. Kimlik Numarası kullanılıyor olsa da bankalar kendi müşterileri için tekil numara vermeye devam etmektedir. Bu durum sadece kullanıcıların işlem yapması için değil, aynı zamanda güvenlik için de önemlidir. Bu nedenle önemli konularda banka müşteri numarasını kullanıcılarından istemektedir.

Kredi Kartı Numarası Nedir, Nerede Yazar? Kredi Kartı No

Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankkart müşteri numarası nerede yazar konusu her müşterinin cevap aradığı sorulardan biridir. Başta internet şubesine giriş olmak üzere birçok konuda müşteri numarası kullanılmaktadır. Bu nedenle bazı zamanlarda acil olarak gerekebilmektedir. Acil gerektiği durumlarda ise bakılabilecek en iyi yer bankanın verdiği kart olmaktadır. Ziraat Bankası kartın üzerine müşteri numarasını yazan bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak bunu kart numarası içerisine ilave ederek sunmaktadır.

Birçok banka müşteri numarasını her verdiği karta yazmaktadır. Bu durum bankaların inisiyatifinde olan bir durumdur. Bazı bankalar da bunu yapmayarak kart numarasının içerisine gizlemektedir. Böylece hem kart numarası hem de müşteri numarası bir arada bulunabilmektedir. Kart numarasının bir bölümüne yazılan müşteri numarası ile her işlem rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu durumun rahatlığı ise özellikle internet bankacılığına giriş yaparken görülmektedir.

Ziraat Bankası kartı üzerinde 16 haneli numara içerisinde müşteri numarası gizlenmiştir. Öncelikle kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli numarayı ele almak gerekmektedir. 1111222222223333 şeklinde olan kart numarası içerisinde 8 haneli müşteri numarası bulunmaktadır. Bankanın bu algoritmayı nasıl yaptığı bilinmemektedir. Ancak ortada bulunan 8 hane müşteri numarasını vermektedir. Örnekte olan 22222222 numarası kartlarda bulunan müşteri numarasıdır.

Bu yöntem ile birlikte kısa sürede müşteri numarası öğrenilebilmektedir. Ancak baz durumlarda kart üzerinde bulunan numaralar silinebilir ya d kart kırık olabilir. Bunun daha da ötesinde kart kaybedilmiş olabilmektedir. Bu durumlarda ise diğer yöntemler ile bulmak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme Yöntemleri

Ziraat bankası müşteri numarası öğrenme yöntemleri kartı üzerinde yazanın dışında farklı şekilde belirtilmektedir. Bu sayede kısa sürede müşteri numarasını öğrenebilirsiniz. Kart üzerinde bulunması müşteriler için büyük kolaylık olmaktadır. Ancak bunun dışında kalan yöntemler de oldukça pratik şekilde müşterilere sunulmaktadır. Telefonlar öğrenilebileceği gibi, internet şubesi ile de kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Bankkart Genç | Kartlar | Bireysel | Ziraat Bankası

Müşteri Hizmetleri ile Öğrenme

Müşteri numarasını öğrenmek için ilk kullanılacak yöntemlerin başında çağrı merkezini arama gelmektedir. Bu sayede canlı muhatap bularak işlemleri bitirebilirsiniz. Çağımızda kurumlar için çağrı merkezleri ya da müşteri hizmetleri oldukça önemlidir. Özellikle hız bu noktada etkili olan faktörlerden biridir. Ziraat Bankası da bu gerekliliğe bakarak hızlı şekilde müşterilerine hizmet vermektedir çağrı merkezi aranarak müşteri numarası kısa sürede öğrenilebilmektedir.

Ziraat Bankası çağırı merkezine girişte telesekreter bölümünü hızlı geçmek için ise şu yolu izlemeniz gerekmektedir.

 • 444 00 00 ya da 0 850 220 00 00 numarası ile müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.
 • Menü sayılmaya başlandığında 1 tuşuna basın
 • Gelecek olan menüyü dinlemeden 6 tuşuna basabilirsiniz.
 • Gelen menüde 11 haneli T.C. Kimlik Numarası istenmektedir.
 • Arama yapmadan önce kartınızın hazır olması gerekmektedir.
 • Kimlik numarasını girdikten sonra 16 haneli kart numarasını giriniz.
 • Bankamatik ve diğer alanlardan kullanılan 4 haneli kart şifresini tuşlayın.
 • Tekrar menüler sayılmaya başlandığı anda 0 tuşuna basın.

Bu yollar ile birlikte kısa sürede müşteri numarasını öğrenmek mümkün olmaktadır. Özellikle zamanı kısıtlı olanlar için bu kısa yollar önem taşımaktadır.

İnternet Bankacılığı ile Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankkart müşteri numarası internet bankacılığı ile öğrenme diğer bir yöntemdir. İnternet üzerinden iki yol ile numarayı öğrenmek mümkündür. Bankanın sitesinden bireysel internet işlemleri için giriş yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise telefonlara yüklenebilen uygulamadır. Bu yollar ile birlikte kısa sürede öğrenmek mümkün olmaktadır. Ancak bu yöntemleri kullanabilmek için internet bankacılığı şifresi olması gerekmektedir.

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesap detayları menüsüne giriş yapabilirsiniz. Bu alanda müşteri numarası ve diğer detay bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kolay ve hızlı şekilde öğrenmek için öncelikle şifrenin olması gerekmektedir.

Banka Çalışma Saatleri

İban ile Ziraat Bankkart Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numarası öğrenmek için uygulanacak diğer bir yöntem ise iban ile uygulanabilmektedir. Esas olarak kart üzerinden yazan müşteri numarası mantığı ile aynıdır. Ancak burada 24 haneli iban numarası içerisine konulmuştur. Bunun yanında diğer bilgiler de iban numarası içerisinde yer almaktadır. Size verilen iban numarası ile birlikte müşteri numarasını da öğrenebilirsiniz.

Bankaların neredeyse tamamı bu algoritma ile müşteri numarasını ve diğer gerekli bilgileri iban numarasına eklemektedirler. Geri kalan numaralar ise bu bilgilerin ışığında çeşitli hesaplamalar ile birlikte ibana eklenmektedir. Bu sistem ilk olarak T.C. Kimlik Numarası algoritmasından kullanılmış ve diğer kurumlar da kullanmaya başlamıştır. T.C. Kimlik numarasında yer alan algoritma ile bambaşka şekillerde uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Her Hesapta Değişir mi?

Ziraat Bankkart müşteri numarası her hesapta değişir mi sorusunun cevabı hayırdır. Çünkü müşteri numarası tekildir ve kişiye özeldir. Her işlem ya da hesap için tek bir müşteri numarası kullanılmaktadır. Bu numara müşterinin banka kimliğidir. Vadeli ya da vadesiz hesapta ya da kredi işlemlerinde tek bir numara kullanılmaktadır.

Özellikle bankadan kredi çeken müşteriler belli bir süre sonra kredi dışında banka ile çalışmaya başlamaktadır. Bu durumda ilk başta verilen müşteri numarası aynı şekilde kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Böylece ister şubede isterse de internet üzerinde aynı numara ile işlem yapabilir. Bu sayede karmaşıklığa neden olmadan işlemler bitirilebilir.

Bazı müşteriler banka ile ilgili birçok evrakı ya da belgeyi kaybedebilmektedirler. Bu nedenle ilk başta istenen bilgi müşteri numarasıdır. Bu bilgi ile birlikte farklı bilgilere gerek kalmadan işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Özellikle kredi kartı kaybı gibi durumlarda müşteri hizmetleri ile görüşmelerde büyük önem taşımaktadır. Bu bilginin bilinmesi ya da nasıl elde edildiğinin bilinmesi önemlidir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Müşteri hizmetleri numarası 0850 258 00 00.

Ziraat Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

5.000 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu